Neformalusis švietimas

Neformaliojo švietimo organizavimo tvarkos aprasas

 UŽSIĖMIMŲ TVARKARAŠTIS

Po pamokų (būreliai, studijos, klubai)

Klubas „MES“ (vadovė Valentina Rakužienė)
Klubas „Žemės draugai” (vadovė Gitana Kazimieraitienė)
Žurnalistų klubas „Tebūnie šviesa” (vadovė Sigita Stonkienė)
Balso studija „Allegro” (vadovė Inga Valaitienė)
Gitaros studija (vadovas Laimonas Tamošiūnas)

Teatro studija „Jeigu...” (vadovė Vaida Trijonytė)
Jaunieji samariečiai (vadovė Danutė Kratukienė)
Dailės studija „Koloritas” (vadovė Marytė Ruzgytė)
Kraštotyros būrelis (vadovė Rita Margevičienė)
Choras „Viva melodica“(Loreta Mikutienė)

Fotografijos būrelis (Daiva Leliukienė)
Liaudies šokių kolektyvas „Liuoksinis“(vadovė Asta Rimkuvienė)
Sportiniai būreliai: aerobika, tinklinis, gimnazijos krepšinio lyga,
futbolas, orientavimosi sportas (vadovai Irena Vidžiūnienė, Edvinas Gedgaudas, Linda Gudaitė, Rima Kalvelienė, Nerijus Vidžiūnas)
Nuotraukose gimnazijos klubų, būrelių vadovai dalijasi patirtimi su kolegomis.

Liaudies šokių grupė „Liuoksinis“

Šiais mokslo metais gimnazijos liaudiškų šokių grupė „Liuoksinis“ Šiaulių miesto 780 gimtadieniui dovanojo savo šokius ir atstovavo gimnazijai iškilmingoje eisenoje. Gruodžio mėnesį dalyvavome finaliniame miesto gimtadienio koncerte „780”, kaip laureatai, šokome meno mėgėjų „Rudens mozaika 2016” festivalio atidaryme.

Lapkričio mėnesį 5-ajame tautinių šokių grupių ir ansamblių konkurse-festivalyje „Klumpakojis“ šokėjai pelnė nominaciją „Už originaliausią prof. J. Gudavičiaus šokio kompozicijos atlikimą“. Plungėje vykusiame respublikiniame konkurse „Šoktinis – 2017“ gimnazistai buvo įvertinti nominacija už „Tradicinio šokio Polka puoselėjimą“. „Liuoksinis“ šoko ir festivalyje „Šokim šokimėlį“ Joniškyje, dalyvavo III respublikiniame liaudiškų šokių kolektyvų festivalyje „Jaunimėlis pasišoks“ Kuršėnuose, festivalyje „Šok, trypk“ Šiaulių kultūros centre. Balandį iš valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ mokėsi klasikinio ir liaudiško šokio pagrindų, aktorinio meno bei šokio „Žirklės“.  Savo šokį „Liuoksinis” taip pat  dovanojo choreografijos studijai „Aušrelė“, balandį šventusiai 40 metų veiklos sukaktį. Varžėmės jaunimo ir suaugusių liaudiškų šokių grupių konkurse „Pora už poros“, kuris vyksta kas ketveri metai ir yra labai svarbus kiekvienai grupei ir vadovui. Birželio 6-15 dienomis laukia festivalis Juodkalnijoje. Aktyvūs įvairių gimnazijos kultūrinių ir sporto renginių bei akcijų dalyviai, „Liuoksinio“ šokėjai sako taip: per šiuos metus išmokome įvairių šokių, bendradarbiavimo, laiko planavimo, o svarbiausia – tapome labiau vieningi.   Šiuo metu mūsų didžiausias iššūkis –  2018 metų Dainų šventės šokių dienos repertuaras, kurį sudarys 4 ištvermės, kantrybės ir meistriškumo reikalaujantys šokiai.

Asta RIMKUVIENĖ, kolektyvo „Liuoksinis“ vadovė 

Jaunųjų mokslininkų klubas „MES“ su klubo vadove Valentina Rakužiene

Kas „MES“?
Mokslo entuziastų klubas MES.
Kodėl MES susibūrėme?
Prieš devynerius metus  gimnazijos moksleiviai, besidomintys mokslo naujovėmis, moksliniais tyrimais,  pradėjo ieškoti bendraminčių,  truputį pakvaišusių dėl eksperimentų ir tyrimų, mėgstančių pasiginčyti, norinčių susirasti draugų, bendraminčių bei smagiai praleisti laiką.
Ką MES veikiame?
MES populiariname gamtos mokslus, ieškome sąsajų su socialiniais ir humanitariniais mokslais.
MES dalyvaujame dalykinėse olimpiadose,  konkursuose ir juos laimime
MES skaitome pranešimus konferencijose bei forumuose Lietuvoje ir už jos ribų.
MES bendraujame  ir bendradarbiaujame su respublikiniu „Jaunojo tyrėjo“ klubu,  gimnazijos klubu  „Žemės draugai“.
MES laukiame savo 10-ojo gimtadienio.
MES žinome – buvusių klubiečių nebūna, todėl glaudžiai bendradarbiaujame su gimnaziją baigusiais bendraminčiais.

Gitaros studijos  grupė „Entropija“ su vadovu  Laimonu Tamošiūnu

Gimnazijos gitaros studijoje muzikuoja nemažai pradedančiųjų ir jau pažengusių gitaristų. Šiais mokslo metais susikūrė grupė gana įdomiu ir retu pavadinimu „Entropija“, kuris reiškia fizikinį reiškinį: netvarkingas sistemos matas. Pavadinimas gimė, atsižvelgiant į grupės beprotiškus, tvarkingai netvarkingus pasirodymus. Studijos veikloje dalyvauja I ir II klasių mokiniai, mėgstantys ieškoti naujų muzikos spalvų, idėjų ir nebijantys iššūkių: tai Raminta Kupčinskaitė, Aivaras Špokas, Dominykas Zaboras ir aš, Gabrielė Goštautaitė. „Entropija“ gyvuoja dar tik pirmus metus, bet jau spėjome laimėti I vietas „KSA“ konkurse, „Gyvos muzikos kovose“, Panevėžyje surengtame festivalyje „Lietuvos valstybės atkūrimo dienai atminti“, įvairiuose mokyklos bei miesto renginiuose. Grupėje yra tinkamai ugdomas muzikos suvokimas, gebėjimai bei saviraiška, o aukštumų ir gebėjimų mums padeda pasiekti šaunusis ir darbštusis vadovas  Laimonas Tamošiūnas.

Gabrielė GOŠTAUTAITĖ, II c klasė

Grupę  "Basi" vienija meilė muzikai

Mes, Goda, Neringa, Kornelijus, Rokas, Ugnius ir Gražvydas, esame muzikos grupė "Basi" nariai.  Kodėl toks pavadinimas? Jis tikriausiai geriausiai atspindi mūsų būseną: net ir tada, kai, atrodo, nepasieksime nieko, stovime kartu basomis kojomis ir bandome pakilti. Pakilti yra didžiausia mūsų svajonė. Nepažinodami vieni kitų, panašūs tik meile muzikai, tapome neišskiriami, o suartėti mums padėjo vadovė, muzikos mokytoja Inga Valaitienė. Grupė dažnai koncertuoja įvairiuose mokyklos ir miesto renginiuose: dalyvavome konkurse „Rudens mozaika“, konkurse „Kelk sparnus aukščiau“, kovo 11 dienos koncerte mieste „Marguok su Lietuva“...  Savo karjerą dar tik pradedame, tačiau turime didelių siekių ir svajonių.

Goda BAČIANSKAITĖ, II b klasė

Su klubu „Žemės draugai“ ir jo vadove geografijos mokytoja Gitana Kazimieraitiene keliavome visus gimnazinius metus, daug sužinojome, užaugome ir sutvirtėjome.

 

Šiandien galime drąsiai pasakyti, kad klube „Žemės draugai“ užauga tikras janonietis.

Pagrindinė klubiečių veikla – JJG Protų kovų lygos organizavimas. Prieš ketverius metus mūsų komanda nedrąsiai įžengė į konferencijų salę ir bandė žiniomis, erudicija ir sumanumu prilygti tuometiniams abiturientams... JJG Protų kovos užgrūdino, sustiprino, kvietė išbandyti naujus dalykus, bet svarbiausia – sutelkė gimnazistų bendruomenę. Šiandien klubo „Žemės draugai“ nariai -  daugkartiniai Šiaulių miesto gimnazijų lygos nugalėtojai, kiekvienais metais ginantys čempionų titulus. Džiaugiamės, kad net dvi mūsų komandos pateko tarp 20 stipriausių Lietuvos gimnazijų lygos komandų!

Šiais mokslo metais turėjome neeilinę patirtį – mūsų organizuojamą žaidimą, skirtą Žemės dienai, stebėjo išorės vertinimo komisijos nariai ir praktiką atliekantys ŠU studentai!

Tikru iššūkiu klubo nariams tapo respublikinės konferencijos “Žmogus ir gamta”, skirtos Olego Truchanui atminti, organizavimas. Drebančiu balsu vedėme nacionalinį renginį, skaitėme jame savo pranešimus.

Tapome Šiaulių miesto 780 – mečiui skirto konkurso “100 mįslių apie Šiaulių miestą” laureatais, Japonijos ambasados konkurso “Vabi sabi – tobulumas netobulume” nugalėtojais, dalyvavome LRT projekte “Lietuvos tūkstantmečio vaikai”, Europos kalbų konkurse “Kalbų labirintas”, GIS konkurse “Mano žemėlapis Lietuvai”, tarptautinės kelionių parodos “Adventur 2017” projekte “Paragauk Lietuvos. Paragauk pasaulio”. Organizavome Žemės mėnesio konkursą „Auksinis gaubliukas 2017“.

Tikime, kad mus auginęs klubas gyvuos, klestės ir jungs atsakingus, žingeidžius narius – ateik ir prisijunk!

Agnė PETUKAITĖ,
Gabrielė PETROŠIŪTĖ IV e,
klubo „Žemės draugai“ narės

Balso studija „Allegro“ gimnazijoje papuošia visas šventes ir koncertus

Balso studija „Allegro“ – merginų vokalinis ansamblis, vienas aktyviausių kolektyvų gimnazijoje, kuriam vadovauja muzikos mokytoja Inga Valaitienė. Ansamblyje dainuoja 7 merginos iš skirtingų klasių. Kolektyvo narės linksmos, įdomios, kūrybingos, mylinčios muziką ir dainą. Ansamblis  labai draugiškas, turi savo tradicijas: švenčiami  gimtadieniai, linksmi popietės pasibuvimai, vyksta renginių aptarimai. Kolektyve tinkamai ugdomas muzikos suvokimas,  gebėjimai, saviraiška  ir skatinamas nuoširdus bendravimas. Šie mokslo metai kolektyvui  buvo labai darbingi: dalyvauta  Šiaulių apskrities meno kolektyvų konkurse ,,Rudens mozaika‘‘, įvairiuose mokyklos ir miesto renginiuose.

DeimantėURBELYTĖ, III b   klasė

Gimnazijos žurnalistų klubas „Tebūnie šviesa“  – tarsi maža žiniasklaidos bendrovė: straipsnių rašymas, redagavimas, maketavimas, spausdinimas ir platinimas, leidinio sėkmė priklauso nuo sutelkto visos komandos darbo

24-uosius veiklos metus skaičiuojantis klubas „Tebūnie šviesa“ vienija beveik dvi dešimtis žurnalistų, redaktorių, maketuotojų, fotografų ir yra savotiškas nervas, be perstojo perduodantis svarbią informaciją gimnazijos bendruomenei, kviečiąs diskutuoti apie gyvenimo mokykloje ypatybes, pokyčius nacionaliniu mastu.

Kūrybiški, smalsūs, atsidavę savo darbui, fiksuojame ir fotografuojame gimnazijos renginius, rengiame interviu, atliekame žurnalistinius tyrimus, siūlome temas rašiniams, kurie sugula gimnazijos metraščiuose, laikraščio „Tebūnie šviesa” puslapiuose.  Šiais mokslo metais mokslo metais žurnalistų klubas „Tebūnie šviesa“ užtikrino efektyvios veiklos tęstinumą – išleisti keturi laikraščiai, apie gimnazijos įvykius sistemingai informuota puslapyje „Naujienos JJG“ socialiniame tinkle „Facebook“. Per rudens atostogas jaunieji žurnalistai gimnazijos projekto „Moksleivių praktikos savaitė“ metu turėjo galimybę susipažinti ir su profesionaliąja žurnalistika Šiaulių regiono dienraščio “Šiaulių kraštas” redakcijoje. Klubui vadovauja Sigita Stonkienė.

Lukas ALUZAS, žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“ redaktorius  

Dailės studija „Koloritas“

Dailės studija „Koloritas“ yra vieta, kurioje jautiesi tarsi namie. Tu visuomet žinai, kad ten tavęs laukia draugiškas žmonių būrys, pasiruošęs padėti ištikus kūrybinei krizei. Taip pat žinai, kad gali būti pavaišintas sausainiais ar kitais skanumynais. Ir jeigu atsitinka taip, kad negali ilgą ateiti į „Koloritą“, pamažu pajunti,  kaip pasiilgai tos vietos, aplinkos, kuri padeda pasinerti į giliausias tavo fantazijas ir sužadina kūrybiškumą. Nors yra sakoma, kad įkvėpimo nėra ir turi tiesiog dirbti, „Kolorite“ jį visuomet atrasi. Ir kai šis įkvėpimas tau pažadins idėją, kuri kitiems pasirodys kvaila, „Kolorite“ visada sulauksi padrąsinimo ją įgyvendinti, visada gausi patarimą, ką daryti toliau.

Kamilė ČĖSNAITĖ, III e klasė 

Fotografijos būrelis

Fotografijos būrelyje užsiimame įvairiausių fotografavimo technikų panaudojimu, mokomės dirbti tokiomis programomis, kaip Photoshop ir Cyberlink PowerDirector.  Man patinka užsiėmimų įvairovė,   netikėtos temos. Sužinau daug naujų dalykų ir gaunu gerų patarimų.“  D. Giedraitytė,  I a kasė.

Fotografijos būrelyje sužinau naujų dalykų apie fotografijos meną: kaip sukurti įdomių kadrų, kokius efektus galima naudoti pagal tai,  ką fotografuojame ir daug kitų. Būrelio atmosfera yra draugiška, čia būna linksma, gali išsakyti savo nuomonę, pasūulyti savo idėjų.“ J. Giniūnaitė, I c kasė.

 Taip apie dalyvavimą fotografijos būrelį kalba gimnazistės, rugsėjo mėnesį su draugėmis susibūrusios mokytis fotografavimo meno. Atėjo su fotoaparatais ir be jų. Su patirtimi ir be jos. Rugsėjo - spalio mėnesiais su specialiomis užduotimis ėjome į parką, palei ežerą, į miestą. Ne visoms pavyko įžiūrėti ritmą ar  ypatingą tekstūrą, tačiau ir atsitiktinės nuotraukos buvo įdomios. Gruodžio mėnesį surengėme specialią naktinių šviesų fotosesiją. Atsitiktiniai šviesuliai, pravažiuojantys automobiliai, sudrebėjusi ranka - viskas atrodė paslaptingiau ir stebuklingiau.

Žiemos laikotarpiu mokėmės Photoshop programos subtilybių, redaguoti nuotraukas, tvarkyti šviesos ir spalvų balansą, manipuliuoti meniniais filtrais. Koregavome paveikslėlius, išbandydamos įvairius programos įrankius. Mokymus apvainikavo filmuko Stop Motion metodu kūrimas.

Pavasarį atlikome kelias fotosesijas su kviestiniais modeliais. Gimnazijos rūsiai, ypač po pamokų, prieblandoje, labai tiko mūsų sumanymui. Gaila, ne visi fotoaparatai teisingai suprato mūsų lūkesčius. Šiuo metu tęsiame portretinės nuotraukos studijas - nuo meninės iki reprezentacinės nuotraukos.   

Jaunieji samariečiai tiki: tiesa padarys mus laisvus!

 

Šie mokslo metai jauniesiems samariečiams išskirtiniai. Pavasarį Šiauliuose vyko Jaunųjų samariečių forumas, į kurį sugužėjo daugiau nei 120 jaunųjų samariečių iš visos Lietuvos, ir stovykla vyskupijos jaunimui, kurioje dalyvavo apie 70 jaunų žmonių. Samarietis – tai tas, kuris parodo meilę ir gailestingumą šalia esančiam. Pasirinkta samariečių renginių tema tokia pati, kaip ir Lietuvos jaunimo dienų: „Tiesa padarys Jus laisvus“ (Jn 8, 31-42).

Jaunieji samariečiai šiais metais savo veiklose ypatingą dėmesį skyrė savęs ir kito pažinimui, savanoriškai pagalbai šalia esančiam.  Pagalba globos namuose, Vaikų dienos centruose, Senelių namuose, Šeimų  ar Giesmių šventėje, daugiausia gimnazistų savanorystei suburianti „Maisto banko“ akcija, kurios metu ne tik surenkama maisto produktų sunkiau gyvenantiems, bet ir bendraujama su įvairiais žmonėms: nesvarbu, kokios tavo savybės, patirtis,  vis tiek esi reikalingas ir svarbus.

Linkime kiekvienam jaunam žmogui, kad šis kelias vestų į tikros draugystės ir didžiausios Tiesos pažinimą. O giliau pažinus Tiesą, galima drąsiai įsipareigoti veikti, tarnauti ir rūpintis. Būkime geri, būkime laisvi!

Jaunieji samariečiai 

Teatro studija „Jeigu…”

Teatras labai magiškas. Čia neįmanoma tampa įmanomu. Pas mus gali tapti kuo tik panorėjęs, tad teatro kuriami stebuklai labai įtraukia žmones. Nepabandęs tapti studijos „Jeigu…” magu, niekada nesužinosi kiek daug neaprėpiamos vidinės galios, kūrybos ir drąsos tavyje slepiasi! Tad belieka tik išdrįsti ir leistis į netikėtumų bei atradimų kupiną kelionę po teatro pasaulį.

Teatro studijos vadovė Vaida Trijonytė

Sportas

Lietuvos futbolo federacijos vykdomo projekto „Užauginkime Ronaldo Lietuvai“ salės futbolo turnyras

Už judriąsias pertraukas - ministrės apdovanojimas

Rugsėjo 30 dieną švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė padėkomis apdovanojo nacionalinėje judriųjų pertraukų akcijoje aktyviausiai dalyvavusias mokyklas. Tarp jų - ir Juliaus Janonio gimnazija. Apdovanojimų ceremonijoje mūsų gimnazijai atstovavo kūno kultūros mokytoja Irena Vidžiūnienė ir trečiokė Kamilė Norkutė. „Mokiniai, jų tėvai, mokytojai ir mokyklos administracija turi susitarti dėl judriosios pertraukos organizavimo formos, būdų ir priemonių. Šios pertraukos metu galima veikti viską, kas skatina fizinį aktyvumą – šokti, atlikti mankštą, žaisti judriuosius žaidimus ar tiesiog pamėtyti į krepšį,“ – sakė ministrė.

Irena VIDŽIŪNIENĖ,
kūno kultūros mokytoja


Rugsėjo pabaigoje švietimo ir mokslo
ministrė A. Pitrėnienė įteikė padėką Juliaus Janonio gimnazijos kūno kultūros mokytojai Irenai Vidžiūnienei už aktyvų gimnazijos dalyvavimą nacionalinėje judriųjų pertraukų akcijoje.

Ministrė A. Pitrėnienė apdovanojo aktyviausiai judriosiose pertraukose dalyvavusias mokyklas

Aerobikos fiesta 2017

„Olimpinės kartos“ ambasadoriai

Badmintonas

Mūsų gimnazijoje jau ne pirmus metus vyksta badmintono užsiėmimai, kuriais domisi merginos  ir vaikinai. Gimnazijoje vyksta dvejetų, vienetų ir mišrių dvejetų varžybos. Jau treti metai iš eilės mūsų gimnazijos merginų ir vaikinų komandos džiaugiasi miesto bendrojo ugdymo mokyklų badmintono varžybų nugalėtojų vardais, dalyvauja Lietuvos mokyklų žaidynių badmintono finalinėse varžybose. Šie metai ne išimtis. Džiaugiamės pasiektais rezultatais ir visada laukiame naujų narių mūsų gimnazijos vaikinų ir merginų badmintono komandose.

Linda GUDAITĖ, kūno kultūros mokytoja


Miesto mokyklų badmintono varžybų nugalėtojai. Merginų komanda - Saulė Karanauskaitė, Vaiva Balvočiūtė, Vakarė Baltutytė. Vaikinų komanda -_Rokas Miltenis, Benas Tinteris, Gabrielius Eidintas, Domantas Jankevičius.

Mokytojai sportavo ir rungtyniavo

Gimnazijos mokytojai išbandė savo jėgas įvairiose sporto rungtyse - surengtos gimnazijos mokytojų žaidynės  „Kolega kolegai“. Visų metodinių grupių komandos rungtyniavo orientavimosi sporto, badmintono, smiginio, „taiklaus įvarčio“ ir estafetės rungtyse. Susumavus atskirų rungčių rezultatus, nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti medaliais. Žaidynių nugalėtojų vardais ir pereinamąja taure džiaugėsi gimnazijos vadovų komanda, II vietą iškovojo socialinių mokslų metodinė grupė, III vietos medaliai įteikti tiksliųjų mokslų metodinei grupei. Džiaugiamės visų mokytojų pasiektais rezultatais ir emocijomis bei tikimės, kad šios žaidynės taps gimnazijos tradicija.

Linda GUDAITĖ,
kūno kultūros mokytoja

 
Gimnazijos mokytojų žaidynės  „Kolega kolegai“ paskatino mokytojus pasportuoti – metodinių grupių komandos varžėsi įvairiose sporto rungtyse.

Lietuvos mokyklų žaidynių zoninės vaikinų tinklinio varžybos

Šiaulių miesto mokytojų žaidynės

Gimnazijos jaunių komanda – moksleivių mėgėjų krepšinio lygos XX sezono čempionai

Už sporto pasiekimus mūsų gimnaziją apdovanojo Prezidentė

 Rugsėjo mėnesį Prezidentūros kiemelyje buvo apdovanoti Lietuvos mokyklų žaidynių prizininkai, tarp kurių -  ir Juliaus Janonio gimnazijos komanda, bendrojo ugdymo mokyklų I grupėje užėmusi II vietą. Apdovanojimų šventėje dalyvavo visi mokyklos kūno kultūros mokytojai ir šeši gimnazistai, atstovavę savo gimnazijai įvairiose sporto varžybose.

Pasak kūno kultūros mokytojo Edvinas Gedgaudo, janoniečių pasirodymas praėjusių mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynėse buvo labai geras – daugelyje sričių patobulėta. Mokytojas pažymėjo, jog mūsų mokyklos komanda jau penkeri metai dėl pirmos vietos žaidynėse kovoja su pagrindiniais varžovais - Panevėžio penktosios gimnazijos atstovais.

„Ir toliau stengsimės, kad vaikams būtų suteikta galimybė atskleisti savo talentus įvairiose sporto šakose,“ - po gražaus apdovanojimo sakė mokytojas E. Gedgaudas.

Kristijonas PIKTURNA,
žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“ narys

Lietuvos mokyklų žaidynių šachmatų finalinės varžybos

Lietuvos mokyklų žaidynių tarpzoninės šaudymo varžybos

 

 Tinklinis

Tinklinis mūsų gimnazijoje - mėgstamas žaidimas. Vyksta tarpklasinės varžybos, mišrių komandų draugiški turnyrai, vaikinų komandų 3x3 rungtynės, išbandyti jėgų tinklinio aikštelėje ateina komandos iš kitų miesto mokyklų. Šiais metais visose gimnazijoje organizuojamose rungtynėse sėkmė lydi abiturientų komandas. Taip pat norime pasidžiaugti pirmokų-antrokų vaikinų tinklinio komandos laimėjimais: ne tik mieste, bet ir Lietuvos mokyklų žaidynių zoninėse rungtynėse komanda laimi nugalėtojų titulą. 

Linda GUDAITĖ,
kūno kultūros mokytoja

 

Draugiškas tinklinio turnyras 3x3. Nugalėtojai - abiturientų komanda