Sos! Pavojus – prekyba žmonėmis

2016-12-12


2016 m. gruodžio 12 d. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje lankėsi Lietuvos Caritas programos "Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms" socialinė darbuotoja Aistė Paliušytė. Viešnia demonstravo prevencinį filmą „Viskas bus gerai“, kalbėjo apie prekybos žmonėmis pavojus, informavo kaip apsisaugoti nuo asmenų, galinčių padaryti nusikalstamas veikas, informavo kur kreiptis pagalbos.

Prekyba žmonėmis – žmonių verbavimas, pervežimas, perdavimas, slėpimas ar jų priėmimas gąsdinant, panaudojant jėgą ar kitas prievartos, grobimo, apgaulės, sukčiavimo formas, piktnaudžiaujant padėtimi ar pažeidžiamumu arba mokant ar priimant pinigus ar kitą naudą tam, kad būtų gautas kito tą žmogų kontroliuojančio asmens sutikimas siekiant išnaudoti. Išnaudojimas apima kitų asmenų išnaudojimą prostitucijos forma ir kitas seksualinio išnaudojimo formas, priverstinį darbą ar paslaugas, vergiją ar veiklą, panašią į vergiją, tarnystę ar organų pašalinimas.

Jei nukentėjote nuo prekeivių žmonėmis arba įtariate, kad jumis ar jūsų artimaisiais ketina ar ketino pasinaudoti, Jūs galite:

§  Konsultuotis su Tarptautinės migracijos organizacijos Vilnius biuro specialistais telefonu 8 700 77887 (skambučio kaina tokia pati, kaip ir skambinant į kito operatoriaus tinklą Lietuvoje) arba siųsdami užklausos formą, esančią šioje svetainėje.

§  Kreiptis į artimiausią teisėsaugos instituciją arba Lietuvos kriminalinės policijos biuro Prekybos žmonėmis tyrimo skyrių tel. +370 5 271 9901 arba el. paštu prekybazmonemis@policija.lt

§  Kreiptis į pagalbą nukentėjusiems asmenims teikiančias organizacijas. Lietuvoje pagalbą teikia žemiau išvardintos organizacijos.

 

 

Socialinė pedagogė

Laura Martusevičienė