„JJG Protų kovos“ + projektai + Saulės užtemimas = Žemės diena!

2015-03-20

 
Skirmantė Deveikytė (III e) pristatė 14 foto darbų reportažą „Žvilgsnis į gamtą“.

 
Kristupas Čeilutka (IV c) JJG Protų kovų žaidimui sukūrė turą „Žymūs lietuviai“.


Ernestas Švažas (IV e) pirmą kartą išbandė jėgas JJG Protų kovų vedėjo amplua.


Kovo 20-ąją Saulės užtemimą gimnazistai stebėjo per suvirintojo apsauginį šalmą.


I klasių mokiniai per teleskopą stebi Saulės užtemimą.


J.Janonio gimnazijos I klasių mokiniai aktyviai dalyvavo šventinėje Žemės dienos eisenoje.
 

Jau 23 kartą Lietuvoje ir mūsų gimnazijoje minėta ypatinga gamtos šventė Kovo 20 –oji – Žemės diena.
I aukšto fojė iškeltas pagarbos Žemei simbolis – Žemės vėliava kvietė gimnazistus aktyviai įsitraukti į Žemės mėnesio renginius. Daug JJG bendruomenės narių varžėsi protų kovose - komandiniame konkurse „Mano Žemė: Lietuva, Europa, Pasaulis“. Šiame konkurse pirmą kartą žaidimo vedėjo amplua išbandė Kristupas Čeilutka (IV c klasė) ir Ernestas Švažas (IV e klasė).
Gimnazijos erdves papuošė kūrybinis projektas „Žemės mozaika“. III e klasės mokinė Skirmantė Deveikytė pristatė savo 14 foto darbų reportažą „Žvilgsnis į gamtą“. IV b klasės mokinė Indrė Narbutaitė, eksponuodama kompoziciją „Pasaulio miestai“, kvietė gimnazistus dalyvauti projekte „Žemės mįslės“. Gimnazistai aktyviai įsitraukė ir į respublikinio projekto „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju“ veiklas, rinkdami naudotas baterijų atliekas.
Kovo 20-ąją pati Žemės planeta pateikė staigmeną – visiems jos gyventojams buvo suteikta galimybė stebėti Saulės užtemimą! Tą dieną labai paklausus buvo biologijos mokytojos D.Aleksonienės atsineštas į mokyklą suvirintojo apsauginis šalmas, pro kurį visi draugiškai ir stebėjome šį retą reiškinį. Smalsiausieji keliavo į Savivaldybės skverelį ir ŠU observatoriją, kur galėjo mėgautis Saulės užtemimu stebėdami jį per teleskopus.
Daugiau kaip 40 mūsų gimnazijos I klasių moksleivių dalyvavo šventinėje Žemės dienos eisenoje ir iškilmingame vėliavos pakėlime centrinėje aikštėje. Kartu su kitų miesto gimnazijų mokiniais jie sveikino šiauliečius su pavasariu, apkabino „mažąją Žemę“ – Prisikėlimo aikštę ir siuntė džiugesio pilnus linkėjimus savo planetai.

Gitana Kazimieraitienė
JJG klubo „Žemės draugai“ vadovė