KONKURSAS ,, PRAEITIES STIPRYBĖ - DABARČIAI"

2018-04-13 16:00

Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas 2017 metų rudenį pakvietė Lietuvos vyresnių klasių mokinius dalyvauti kūrybiniame tiriamajame konkurse ,,PRAEITIES STIPRYBĖ - DABARČIAI", kuris  skirtas ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą ir istorijos pažinimą. Konkurso metu mokiniai buvo kviečiami netradiciškai, kūrybiškai pažinti ir pristatyti visuomenei sudėtingus ir kartu nepaprastai įdomius bei įkvepiančius Lietuvos istorijos įvykius ir asmenybes.

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija atsiliepė į kvietimą. Gimnazistai A.Kairys, G. Jakumas,  R. Kazbaras,  E.Svisčiovas , E. Plenaitis susibūrė į komandą ir parengė  konkursui filmą ,, Nešantys laisvę".Vaikinai, susipažinę su įvairiais istoriniais šaltiniais, inscenizavo signatarų gyvenimą besimokant gimnazijoje, jų veiklas siekiant nepriklausomybės. Istorinių šaltinių perteikimas gyvai- patraukli forma besimokant istorijos, studijuojant ją, ugdant pasididžiavimą sava šalimi. Tai ir pakerėjo komisiją. Konkurso komisija filmą ,, Nešantys laisvę" įvertino aukščiausiais balais. Šiuo metu vyksta trečiasis konkurso etapas. Dešimt geriausių darbų patalpinti šiuo  internetiniu  adresu : https://www.lzinios.lt/lzinios/projektai/videoKonkursas2018/konkursas.php.

Peržiūrėkite projektus ir balsuokite už labiausiai patikusį - padėkite konkurso komisijai išrinkti geriausius konkurso darbus. Nugalės tas darbas, kuris surinks daugiausiai komisijos ir žiūrovų balsų. Aišku- balsuokite už mūsų vaikinus! Tik jūsų dėka, jie bus patys geriausi Lietuvoje. Balsuoti galite iki 2018 m. balandžio 13 d., 16.00 val. Vienas asmuo gali balsuoti už bet kurį projektą vieną kartą per 12 valandų. Laukiame palaikymo.

 

Kristina Murauskienė
Istorijos mokytoja

 

https://www.facebook.com/pg/%C5%A0iauli%C5%B3-Juliaus-Janonio-gimnazija-911819095565838/photos/?tab=album&album_id=1669109293170144