Naujas informacijos pateikimo būdas - RSS

2003-11-12

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos Interneto svetainėje įdiegta nauja technologija - paskutinių naujienų ir artimiausių įvykių RSS struktūrinės schemos.

Kas yra RSS?

RSS yra XML technologijos atšaka, skirta iš įvairių Interneto informacijos šaltinių surinkti ir susisteminti naujausią įvairiapusišką informaciją. Ji ypatinga tuo, kad aktualiausią informaciją galite gauti net neapsilankydami svetainėje. Kiekvienas RSS failas yra vadinamas kanalu, kuriame publikuojama periodiškai atnaujinama informacija. Taigi tereikia atitinkamos programos, ir jūs būsite pirmieji, kurie gausite aktualiausią informaciją. Tik pagalvokite, kaip nepatogu naršyti po begalę skirtingų svetainių, norint sužinoti karščiausias naujienas. RSS keičia viską - naujausia informacija pati "atkeliaus" į Jūsų kompiuterį.

Kaip peržiūrėti RSS failus?

Tam skirtos RSS peržiūros programos, vadinamos agregatoriais. Jos surenka informaciją iš dominančių kanalų, susistemina ir pateikia ją vartotojui - JUMS.
Mes rekomenduojame FeedDemon RSS informacijos skaitlį, kurio pagalba gausite naujausią kanalų informaciją, galėsite grupuoti kanalus į kategorijas. Perskaitytas ar nedominančias žinutes čia pat galėsite paslėpti ar panaikinti.

Kaip visa tai atrodo?

Pažvelk čia:

FeedDemon