Muziejaus veikla, lankytojai

Muziejuje organizuojama įvairi veikla - parodos, susitikimai, poezijos ir muzikos vakarai. Į jį kasmet renkasi Šiaulių miesto Senjorų klubas. Jame posėdžiauja Juliaus Janonio gimnazijos Mokyklos Taryba. Čia taip pat vyksta įvairių dalykų pamokos: gimnazijos pirmokai supažindinami su mokyklos ir muziejaus istorija (muziejaus vadovas R. Margevičienė),  etikos pamokos (mokyt. R. Margevičienė), teatro pamokos (mokyt. E. Dambrauskaitė) ir kt.


Mikeliukai muziejuje

Gausus būrys buvusių mokytojų ir mokinių, svečių buvo susirinkęs į mūsų gimnazijos 160 – ąjį jubiliejų muziejuje, kur dalijosi prisiminimais. Garbingiausias ir vyriausias amžiumi buvęs mokinys (tuometę Berniukų gimnaziją baigęs 1941 m.) Jonas Baškys kalbintas Jaunųjų žurnalistų apie mokyklą ir jos mokytoją Joną Adomaitį atsiliepė labai gražiai.


Seniausias  gimnazistas Jonas Baškys gimnaziją baigė 1941m.

Geru žodžiu savo gimtąją mokyklą minėjo ir kiti buvę mokiniai pilotas Račkauskas (gimn.b.1954), ilgametė matematikos mokytoja Joana Aukštikalnienė, buvęs mokinys, o dabar sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys ir dar daugelis kitų įžymių žmonių (profesoriai S.Sondeckis, Vyt.Rimkus). Ne vienas iš jų kartu su dabartiniais gimnazistais padovanojo dovanų, kurias buvo galima apžiūrėti muziejuje parodos metu.

Gimnazijos ir jos muziejaus nepamiršta buvę mokiniai: V.Vingras (Šiaulių savivaldybės vienas iš vadovų), kolekcininkas J.Skerys, prof.V.Rimkus su žmona, buvusi J.Janonio vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytoja I.Bogdanskienė, ilgametė mokyklos direktorė Aldona Stulpinienė.


Buvęs gimnazistas Martynas Nevulis pristato savo kurtą mokyklos maketą.

Čia mielai renkasi prie kavos ar arbatos puodelio gimnazijos svečiai aptarti savo renginių, pasidalinti mintimis su jaunaisiais gimnazistais ir jų mokytojais.

2011 – 2012 m.m.I pusmetyje muziejuje   mintimis dalijosi miesto senjorai, rašytojas S.Parulskis, buvęs mokinys, „Swed“ banko atstovas ir gimnazistų – verslininkų „Spectrum“ komanda, finansininkas iš Australijos R.Gaupšas,  mokinių seimas.


 Svečio iš "Swedbanko" viešnagė pas "Spectrum" komandą

2012 m. sausį muziejuje vyko Meninio skaitymo konkurso mokyklos atrankos turas.

Na, o tų pačių metų sausio 26 d. Gimnazijos olimpinės vėliavos ir dainos sukūrimo proga jame lankėsi viešnios iš Šiaulių, TAFISA žaidynių komiteto atstovės Natalija Borgerdt ir Kristina Dagytė, kurios apžiūrėjo muziejaus eksponatus ir svečių knygoje įrašė padėką gimnazijai, mokytojams ir mokiniams už jų kūrybiškumą, sumanumą ir gražias pergales.

Muziejuje  kasmet ne tik daugėja lankytojų, bet ir eksponatų (knygų, paveikslų, nuotraukų ir kt.daiktų; jų priskaičiuojama virš 3 tūkstančių šiuo metu).