Kur dingo IRC?

2004-03-18

Kreipiuosi į visus janoniečius, norėdamas pasakyti, kad nuo šiol nebebus galimybės naudotis IRC klientu iš www.jjanonis.su.lt tinklalapio. To priežastis yra nepagrįstas savavališkas Šiaulių universiteto serverio administratorių įsikišimas į šio tinklalapio sistemą ir šios galimybės panaikinimas.
Mano žiniomis jų argumentai buvo tokie, kad ši IRC sistema itin stipriai apkrauna serverį. Kad įsitikinčiau tuo (arba paneigčiau), atlikau eksperimentą: analogišką sistemą įdiegiau ir paleidau serveryje su Debian GNU/Linux OS, serverio parametrai: procesorius: Intel Pentium Pro, 200 MHz, operatyvios atminties kiekis: 60MB (keistas kiekis, bet tiek jos ir yra :).
Nuėjus į Lietuvos IRC tinklo Aitvaras kanalą #baras, kuriame buvo 650 lankytojų, sistemos apkrautumas kompiuteriui buvo: 0,2% procesoriaus resursų ir 6,3% operatyvios atminties (tai sudarytų mažiau nei 4 MB). Tai nė kiek nesutrikdė normalaus šio kompiuterio darbo. Iš šiame tinklapyje įdiegtos sistemos buvo leidžiama lankytis tik #jjg kanale, kurio lankomumas dešimtis kartų mažesnis, tad keista, kaip jis apkrauna 2 GHz ŠU serverį su 1GB operatyvios atminties...
Šiuo pareiškimu nenoriu priekaištauti Šiaulių universitetui ar kaip nors kitaip pažeminti su šiuo veiksmu susijusius asmenis.
--
Pagarbiai,
Paulius Leščinskas