Ekonomistų šventės metu apdovanoti jaunimo ekonominio raštingumo konkurso „FIX‘16“ nugalėtojai ir prizininkai

2016-05-30

Ekonomistų šventės metu apdovanoti jaunimo ekonominio raštingumo konkurso „FIX‘16“ nugalėtojai ir prizininkai

Gegužės 30 d. Šiaulių universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Ekonomikos katedra šventė „Ekonomistų dieną“ ir apdovanojo pirmojo regioninio jaunimo ekonominio raštingumo konkurso „FIX‘16“ laureatus.

Šių metų balandžio 29 d. pirmą kartą organizuotame regioninio jaunimo ekonominio raštingumo konkurse dalyvavo 206 mokiniai iš 24 Šiaulių ir Telšių regiono mokymo įstaigų. Šis konkursas yra vienas iš Jaunimo verslumo turnyro FIX’16 renginių, kurie vyks iki pat lapkričio mėnesio. Šį ekonominio raštingumo konkursą organizavo 4 partneriai: Šiaulių universitetas (ŠU), Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai (ŠPPAR), Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) ir Europos Parlamento nario Valentino Mazuronio atstovė Šiaulių miestui Giedrė Brazlauskaitė.

Konkurso tikslas – nustatyti ekonominio raštingumo ir verslumo lygį Šiaurės Lietuvos mokymo įstaigose bei skatinti mokinių verslumą, ekonominį raštingumą, kūrybiškumą ir domėjimąsi verslu.

Užsiregistravę konkurso dalyviai, turėjo prisijungti prie aktyvios konkurso interneto nuorodos ir atsakyti į ekonominio raštingumo testo klausimus, kuriuos parengė ŠU Ekonomikos katedros dėstytojai kartu su LLRI Švietimo centru.

Iš viso buvo pateikti 39 klausimai, iš kurių 37 testo ir situacijų. Klausimai buvo sudaryti atsižvelgiant į Ekonomikos ir verslumo ugdymo programos turinį ir apėmė tokias temas, kaip įvadas į ekonomiką, rinka, asmeniniai finansai, verslas, valdžia ir tarptautinės rinkos. .

Šiaulių universiteto botanikos sode vykusioje „Ekonomisto dienos“ šventėje buvo paskelbti ir apdovanoti konkurso laureatai. Daugiausiai balų, sprendžiant ekonominio raštingumo testą, surinko Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija. Ji buvo apdovanota vadovėliais „Ekonomika per 31 valandą“. Prizą įsteigė Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Diplomais ir prizais apdovanoti:

II vieta - Burkevičiūtė Inesa , II a klasė

III vieta - Zubarevas Aurimas III c klasė

V vieta - Abromavičius Donatas , IV b klasė, Grigaliūnas Gvidas,  II c klasė

Mūsų gimnazijos mokiniai turėjo progą dalyvauti mokinių ir verslininkų diskusijoje „Mitai apie verslus ir verslininkus“, kuri prieš apdovanojimo ceremoniją vyko universiteto Botanikos sode. Su mokiniais diskutavo UAB „Laurema“ direktorė Jūratė Kasperavičienė, UAB „Inovest“ vadovė Angelija Michalauskienė„Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų (LAuGEA) asociacijos vadovas dr. Andrius Rakickas, Šiaulių universiteto rektorius prof. Donatas Jurgaitis ir ŠU Ekonomikos katedros vedėja prof. Zita Tamašauskienė. Džiugu, kad skiriamas dėmesys jaunimo ekonominio raštingumo ir verslumo ugdymui tiek mokymo įstaigose, tiek organizuojant veiklas, kuriose mokiniai gali bendrauti su šalies ar regiono patyrusiais verslininkais, yra skatinamas lankstus ir inovatyvus mąstymas, kūrybiškumas, iniciatyvumas ir verslumas.

Ekonomikos mokytoja Aurelija Šmitienė