Atlikėjas iš Australijos su gimnazistais atliko dainą, skirtą Olegui Truchanui

2018-06-04

Birželio 4 dieną Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje lankėsi dainų autorius ir atlikėjas Bruce Watson iš Australijos. Bruce Watson prieš keliolika metų parašė dainą apie buvusį janonietį, keliautoją, gamtosaugininką ir fotografą Olegą Truchaną, kuris didžiąją savo gyvenimo dalį praleido Tasmanijoje, tyrinėdamas ir saugodamas jos gamtą.   

„Esame labai geri draugai su Olego Truchano žmona Melva Truchanas, - savo laiške gimnazijai rašė B. Watson‘as. - Ji man ir pasakė, kad 2013 metais, minint Olego Truchano 90-ies metų jubiliejų, gimnazijos choras atliko dainą "Olegas".

Atlikėjas pasiūlė padainuoti savo dainą gimnazijoje, įtraukiant ir gimnazistus.         Gimnazija mielai atsiliepė į svečio siūlymą.  Integruotos muzikos, anglų kalbos ir geografijos pamokos metu B. Watson dainą atliko merginų vokalinis ansamblis „Bella nota“, choras „Viva Melodica“ ir solistai (vadovai Inga Valaitienė, Loreta Mikutienė ir  Laimonas Tamošiūnas).

Į gimnaziją su žmona ir sūnumi atvykęs B. Watson neslėpė susižavėjimo gimnazistų atliekamu kūriniu, džiaugsmingai šypsojosi. Po to prie mikrofono stojo pats, pakvietęs jungtinį gimnazistų chorą jam pritarti.

 B. Watson mokiniams įkvėptai kalbėjo apie Olego Truchano indėlį į aplinkosauginį judėjimą Australijoje.

Apsilankymo metu svečiai apžiūrėjo gimnaziją, Olego Truchano geografijos kabinetą, nuoširdžiai domėjosi informacija ir leidiniais apie savo dainos herojų gimnazijos bibliotekoje, pasirašė svečių knygoje.

Sigita STONKIENĖ, 
profesijos patarėja

 


Australijos dainų kūrėjas ir atlikėjas Bruc‘as Watson‘as Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje kartu su gimnazistais atliko savo sukurtą dainą „Olegas“, skirtą buvusiam janoniečiui, garsiam gamtosaugininkui Olegui Truchanui.   

Ritos MARGEVIČIENĖS nuotr.