Kariūnai pasakojo apie studijas Karo akademijoje

2013-12-02

Juliaus Janonio gimnazijoje neseniai apsilankiusius buvusius janoniečius buvo sunku atpažinti: pasitempę, uniformuoti kariūnai traukė gimnazistų žvilgsnius, o dar praėjusiais mokslo metais juos mokę mokytojai stebėjosi išvaizdos pokyčiais. Nūnai visi trys - Aurimas Birutis, Gvidas Grinius ir Ovidijus Kuzminas, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai, sugrįžo į savo gimnaziją, kad supažindintų gimnazistus su karybos mokslais akademijoje.
Gausiai į konferencijų salę susirinkusiems gimnazistams svečiai pasakojo apie griežtus stojimo į akademiją reikalavimus, daug ištvermės reikalaujančias pratybas, apribotą asmeninę laisvę, griežtą rutiną ir kitus su pareigūnų ugdymo specifika susijusius dalykus. Mokslas akademijoje yra nemokamas, kariūnas gauna visą išlaikymą, maistpinigius – net atostogų ir švenčių dienomis, o gerai besimokantieji – ir stipendiją. „Bet jeigu nusižengi - esi pašalinamas iš akademijos, tada tenka grąžinti visą sumą, kurią akademija skyrė tavo mokslams ir išlaikymui“, - pasakojo kariūnai.
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai įgyja dvigubą išsilavinimą: karinį ir civilinį. Kariūnai renkasi studijuoti tarptautinius santykius, personalo vadybą, aviaciją, moderniųjų gynybos technologijų vadybą bei transportą ir logistiką.Buvę janoniečiai - Aurimas Birutis, Gvidas Grinius ir Ovidijus Kuzminas - Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai, sugrįžo į savo gimnaziją, kad supažindintų gimnazistus su mokslais Karo akademijoje.
Robertos Saudargytės nuotr.
 

Sigutė Stonkienė,
profesijos patarėja, karjeros koordinatorė