Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje vyko renginiai, skirti keliautojui, fotografui ir gamtosaugininkui Olegui Truchanui

2014-11-20

I vietą pelnė Goda Orlakaitė (Kelmės r. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija, II klasė) už fotografiją „Tarp smėlio ir vandens delnų“.

II vieta skirta Gytei Kazimieraitytei (JJG, IV c klasė) už foto darbą „Baltijos vėjo dukra“.

Fotografijų parodos atidarymas, skirtas Respublikinei konferencijai „Žmogus vėjo ir smėlio pasaulyje“.

IV Respublikinė konferencija „Žmogus vėjo ir smėlio pasaulyje“, skirta O.Truchanui

Žiūrovų simpatijų prizą ir III vietą pelnė Emilijos Viskontaitės (JJG, III e klasė) fotografija „Aš ir Tu... Smėlis, jūra ir vėjas“.

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija sukvietė akademinę bendruomenę į renginius, skirtus šviesaus atminimo Australijos lietuviui, keliautojui ir gamtosaugininkui, buvusiam janoniečiui Olegui Truchanui atminti.
Pirmoji renginių ciklo diena prasidėjo pakeliant simbolinę burę ir įkuriant vėtrungę gimnazijos kiemelyje. Burės kūrėjai – technologijų ir dailės mokytojai Daiva Leliukienė, Ingrida Budraitienė ir Vaidas Jankevičius.
Iškilmingoje burės pakėlimo ceremonijoje, džiaugtasi unikalia O.Truchano asmenybe, prisiminti jo nuveikti gamtosauginiai darbai. „Žmogus ir gamta – neatsiejama visuma,“ – tai Olego Truchano žodžiai, kurie turbūt puikiausiai atspindi jo atsidavimą natūraliajam pasauliui. Burės tematika pasirinkta neatsitiktinai – O.Truchanas labai mėgo Rėkyvos ežerą, skrodė jo paviršių burėmis, buvo netgi Lietuvos buriavimo čempionas.
Antroji diena kvietė gimnazijos bendruomenę į III respublikinės fotografijų parodos „Žmogus vėjo ir smėlio pasaulyje“ atidarymą. Janoniečiai susipažino su parodos ekspozicija ir rinko jiems labiausiai patikusią nuotrauką. Žiūrovų simpatijų prizas atiteko Emilijai Viskontaitei (JJG, III e klasė) už nuotrauką „Aš ir Tu... Smėlis, jūra ir vėjas“. Autoritetinga foto konkurso darbų vertinimo komisija, vadovaujama žymaus Šiaulių miesto fotomenininko Ričardo Dailidės, I vietą skyrė Godai Orlakaitei (Kelmės r. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija, II klasė) už nuotrauką „Tarp smėlio ir vandens delnų“. II vieta skirta Gytei Kazimieraitytei (JJG, IV c klasė) už foto darbą „Baltijos vėjo dukra“. III vieta atiteko Skirmantei Deveikytei (JJG, III e klasė) už nuotrauką „Pėdsakas smėlyje“. Visos nugalėtojos buvo apdovanotos UAB „Nutrilita“ įsteigtais prizais ir komisijos pirmininko R.Dailidės atminimo dovanėlėmis.
Renginių ciklą vainikavo IV respublikinė mokinių ir mokytojų konferencija „Žmogus ir gamta – neatsiejama visuma. Žmogus vėjo ir smėlio pasaulyje“, kurioje dalyvavo 19 pranešėjų iš įvairių Lietuvos vietų. Džiaugiamės atvykusiais buvusiais janoniečiais iš Vilniaus universiteto - prof. dr. Darijumi Veteikiu, III kurso geografijos specialybės studentėmis Gintare Pauliūte ir Gabija Tamulaityte. Savo pranešimus skaitė Joniškio „Aušros“ gimnazijos, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos ir Kuršėnų Politechnikos mokyklos moksleiviai. Džiaugiamės visais pranešimais - jie buvo įdomūs, naudingi, be galo vaizdūs, muzikalūs ir išradingi. Pranešėjai labai nuoširdžiai gilinosi į savo pasirinktas temas, jų iškalba, pranešimo formatas sudomino ir nepaliko abejingo nė vieno. Pranešėjų darbą įvertino pagrindinis konferencijos rėmėjas – UAB „Šiaulių vandenys“, įsteigdamas ypatingus suvenyrinius prizus.


Gitana Kazimieraitienė
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija,
Geografijos mokytoja, klubo „Žemės draugai“ vadovė